niedziela, 14 listopada 2010

9 rodzajów boba na 101 urodziny.

W tym roku przypada 101 rocznica narodzin sławnej „chłopczycy” lub jak to woli "boba". Dokładnie w 1909 roku sławny na całym świecie, a pochodzący z Polski, Antoni „Antoine” Cierpikowski, jako pierwszy na świecie obciął na krótko włosy znanej francuskiej aktorki Evy Lavalliére, wówczas 40-letniej artystki, która miała zagrać 18-latkę. Rewolucyjnym rozwiązaniem okazała się nowa fryzura „a'la garconne”, o której później mówił cały Paryż i która na zawsze zmieniła sposób postrzegania i stylizacji damskich fryzur.

Tak w dobie gorsetów, długich ciężkich fryzur i nieodzownych kapeluszy zrodził się nowy styl „a’la garconne” (chłopczyca), który na zawsze podbił cały świat i do dnia dzisiejszego gości na damskich głowach. Po śmierci Cierpikowskiego dziennik „Le Figaro” napisał: „Największy z tych, którzy na równi z Coco Chanel stworzyli kobietę współczesną”.Krótko obcięte włosy nie odbierają kobiecości, odsłaniając zgrabną szyję, optycznie odejmują kilka kilogramów, a uwydatniając łagodne rysy twarzy, odmładzają oraz - nie da się ukryć - dodają odrobiny pikanterii. Krótkie włosy wcale nie muszą być nudne. Wygładzone, nastroszone za pomocą żelu lub zakręcone na lokówkę, szybko zmieniają swój charakter.
Wystarczy spojrzeć poniżej ile dają możliwości, i poprosić swojego fryzjera o dobre cięcie. Oto kilka sposobów na boba:

1. Bob zmysłowo falowany - nawet bardzo krótkie włosy można zakręcać na papiloty czy przy pomocy lokówki, nadając im całkiem inny wygląd. Można też uzyskać podobny efekt susząc włosy przy pomocy dyfuzora, z głową pochyloną w dół. Należy jednak pamiętać, by przed rozpoczęciem pracy rozprowadzić na włosach preparat termoaktywny.


2. Bob zaczesany na czoło - aby uzyskać taki efekt należy suszyć włosy, przeczesując je grzebieniem. Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu można wyprostować grzywkę prostownicą, a na koniec roztrzepać strumieniem powietrza suszarki.


3. Bob z krótką grzywką - żeby dobrze się układała, należy poprosić fryzjera o mocne wycieniowanie góry. Jeden z trudniejszych do utrzymania bobów, ale zadbany robi duże wrażenie.


4. Bob stylowo zaczesany - fryzurę należy modelować na okrągłej szczotce, lekko podwijając końcówki. Przedziałek z boku i grzywka gładko zaczesana na jeden bok. Pasma z boków twarzy zaczesane za uszy.


5. Bob w zadziornym nieładzie - charakterystyczne postrzępione, mocno wycieniowane kosmyki. Włosy należy suszyć przeczesując ręką, a przy utrwalaniu lakierem niedbale roztrzepywać palcami.


6. Bob pod linijkę - fryzura idealna dla wypielęgnowanych, naturalnie prostych włosów. Mokre włosy należy suszyć na grubej, okrągłej szczotce, podwijając końcówki. Grzywkę należy gładko zaczesywać na czoło. Aby włosy się nie puszyły należy utrwalić fryzurę sprayem nabłyszczającym i przeczesać grubym grzebieniem.


7. Bob po męsku - wszystkie włosy są krótkie z wyjątkiem grzywki - ta jest długa i mocno wystrzępiona. Należy układać ją lekko ugniatając podczas suszenia. Na koniec polecam nastroszyć całą fryzurę palcami zwilżonymi w wosku.


8. Bob uczesany wiatrem - pasma z tyłu mocno wystrzyżone, reszta - ułożona w pazurki - okala twarz. Włosy należy suszyć, przeczesując palcami. Utrwalać pastą roztartą w dłoniach, przeczesując kosmyki palcami.


9. Kokieteryjnie asymetryczny bob
- włosy z jednej strony strzyżone są krótko, z drugiej pozostawione dłuższe. Włosy należy suszyć, starannie wygładzając szczotką lub gęstym grzebieniem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz