poniedziałek, 8 listopada 2010

Nude lips - powrót bladych ust.

Nude lips, czyli blade usta, całkowicie wyparły kolory w tym sezonie. Jak uzyskać idealny cielisty makijaż ust? Wystarczy pamiętać o kilku ważnych zasadach:
1. Podstawą jest baza pod szminkę lub błyszczyk. Można wykorzystać specjalny kosmetyk, ale można też zastosować zwykły puder w kremie, który delikatnie wklepujemy na całe usta. Następnie, w zależności od odcienia szminki lub błyszczyku, obrysowujemy usta konturówką, nadając im odpowiedni kształt. Kolejnym krokiem jest wypełnienie ust szminką lub błyszczykiem. Alby uzyskać efekt matowych, przypudrowanych ust, po pomalowaniu szminką należy delikatnie przypudrować wargi sypkim pudrem. Aby uzyskać błysk, na szminkę nanosimy bezbarwny błyszczyk.
2. Nude lips powinny występować tylko z mocno podkreślonymi oczami (wskazane są smoky eyes, mocna linia przy rzęsach, dodatkowa warstwa tuszu, albo nawet sztuczne rzęsy), w przeciwnym wypadku całość wyjdzie blado i mdło.

3. Nude lips mają różne odcienie, w zależności od karnacji (aksamitny, brzoskwiniowy, zaróżowiony). Jeżeli na przykład mamy do czynienia ze skórą w odcieniu oliwkowym, aplikujemy kosmetyki w ciepłych odcieniach, trzymając się z dala od czystych bieli, bladych beżów i kremów.

4. Podczas testowania różnych odcieni szminek w sklepach, do usuwania poprzednich warstw używaj płynu do demakijażu oczu i nie pocieraj mocno ust. W przeciwnym wypadku usta będą zaczerwienione, co uniemożliwi dobór odpowiedniego koloru.
5. Nude lips wymagają takiej samej pielęgnacji jak usta czerwone. I choć może wydawać się to zbędne, tak często jak poprawiasz czerwoną szminkę, tak też powinnaś dbać o nude lips.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz