środa, 12 stycznia 2011

Jak zakręcić loki na prostownicy.

Ale najpierw przedstawienie rzeczy, bez której ani rusz w tym temacie. Mówię o cienkiej prostownicy Remington Sleek & Curl, którą kupiłam dwa lata temu i współpracuję z nią do dziś. Właściwie uważam ją za najlepszy zakup sprzętu fryzjerskiego jaki w życiu dokonałam i wszystkim ją polecam. Co ją wyróżnia wśród setek produktów na rynku? Przede wszystkim firma, Remington to sprawdzona marka wśród fryzjerów, nie psuje się i służy bardzo długo. Po drugie, jest wytrzymała, co śmiało mogę powiedzieć po kilkunastu mocnych, przypadkowych uderzeniach o podłogę (żadnych ubytków ani problemów). Po trzecie termoregulacja, manualne ustawienie temperatury od 150 do 230 stopni, w zależności od potrzeby i stanu włosów, dzięki czemu nie niszczymy tak włosów jak przy użyciu prostownicy ze stałą temperaturą grzania. Po czwarte, jest przystosowana do zakręcania loków, przez opływowe, zaokrąglone krawędzie i rowki po zewnętrznej części, które same układają włosy przy skręcaniu.
Kiedy kupowałam prostownicę dołączona do niej była płyta o wdzięcznym tytule "Curl Secrets", na której jasno i wyraźnie fryzjerzy przedstawiają sposoby zakręcania oraz sztuczki fryzjerskie, które warto zobaczyć. Tyle na temat sprzętu, czas na przedstawienie, jak zakręcić loki przy użyciu prostownicy.


Jak zakręcić loki na prostownicy.

Podstawowa zasada, to dobrze rozczesane włosy i zabezpieczone preparatem przed prostowaniem, dla zwiększenia ochrony. Aby dobrze wykonać tę fryzurę skręcanie należy wykonywać od dolnych parti włosów w stronę szczytu głowy. Pasma powinny mieć grubość około 2,5 cm, choć tak naprawdę zależy to od oczekiwanego efektu.
Kiedy mamy wydzielone pasmo, przykładamy prostownicę jak najbliżej głowy, obracamy ją o 180 stopni i powoli przeciągamy pasmo do samego końca. Kiedy skręcone pasmo swobodnie opadnie, można dodatkowo zakręcić go na palcu, żeby go wygładzić.Kiedy zakręcimy włosy w pierwszej części, na dole, kierujemy się ku górze, wydzielając kolejne pasmo o szerokości około 2,5 cm. Na poniższym zdjęciu mamy pokazany podstawowy podział włosów na pasma, które następnie analogicznie skręcamy.

Największą uwagę zwracamy zawsze na ostatnie pasma do skręcenia, ponieważ znajdują się na czubku głowy i widać je najbardziej. Znów wydzielamy jedno pasmo, przykładamy prostownicę jak najbliżej głowy, obracamy ją o 180 stopni i powoli przeciągamy pasmo do samego końca. Dla uzyskania lepszego efektu, bardziej wygładzonych loków, możemy wetrzeć w dłonie preparat do modelowania typu pasta czy brylantyna i dodatkowo ręcznie pozakręcać loki na palcach.
I to jest tak naprawdę cała filozofia w wykonywaniu tej fryzury. Reszta to cierpliwość. Jak widać, zakręcanie loków przy pomocy prostownicy wcale nie jest trudne, a efekt może być naprawdę fajny. Na koniec należy jednak pamiętać, że takie loki bez utrwalenia nie utrzymają się długo, dlatego wszelakie lakiery i utrwalacze są wskazane.

13 komentarzy:

 1. Jakiś czas temu dostałam ją od Remingtona do testowania http://fryzurki.blox.pl/2010/09/RECENZJA-POSTOWNICA-REMINGTON-SLEEK-CURL-S6500.html i zgadzam się z każdym Twoim słowem na jej temat :)Na płycie jest wiele ciekawych tutoriali, a to dodatkowy atut.

  OdpowiedzUsuń
 2. ale piękne loki !

  OdpowiedzUsuń
 3. namoich włosach żadną prostownicą nie da się zrobić takich loku, pomimo iż mam je naturalnie kręcone.

  OdpowiedzUsuń
 4. mi wyszły ... tydzień się trzymały ;) polecam w 100%

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja akurat niedawno ja kupilam, ale jeszcze nie znalazlam czasu zeby przetestowac robienie lokow, wszystko przede mna:) Wazne, ze piszesz, ze sie dobrze sprawdza:) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. powinnam ją kupić, a nie taki shit jak mam :D

  OdpowiedzUsuń
 7. hmmm mam pytanie czy zwykła prostownica tez uda mi się zrobić takie loczki http://nokautimg4.pl/p-c1-de-c1de46fd29cf7d02b16922387dbf21e5500x500/babyliss-pro-prostownica-do-wlosow-wet-dry-bab2073e.jpg czy tylko ta remingtona??

  OdpowiedzUsuń
 8. loki na prostownicy można zakręcić każdą, na której jest napisane, że służy do kręcenia włosów. a różni się ona tym od zwykłej, że ma zaokrąglone boki, przez co włosy płynnie się przesuwają.

  OdpowiedzUsuń
 9. mam tą prostownicę, z tą płytą, bardzo fajna :) polecam

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja tam nie moge tych lokow zrobic

  OdpowiedzUsuń
 11. hej, czy to jest model S6500 ? Czy Remington to ten sam poziom co produkty firmy Baby Bliss?

  OdpowiedzUsuń