czwartek, 6 października 2011

Coś z niczego - sznurkowe naszyjniki (DIY).


 Wczoraj dostałyśmy maila z zapytaniem, skąd czerpiemy inspiracje do tworzenia czegoś z niczego i czy jest coś, z czego nie dałybyśmy rady zrobić biżuterii ;-) Odpowiedzią na pierwszą część niech będzie to, że inspiruje nas wszystko, co nas otacza, a inspiracje znajdujemy czasem w przeróżnych miejscach, których nikt by się nie spodziewał. Na potwierdzenie moich słów niech będzie dzisiejszy wpis i kolejny, w którym zobaczycie jeszcze jeden naszyjnik. Nad drugą częścią pytania długo się zastanawiałyśmy i póki co, nie znalazłyśmy rzeczy, której nie dałoby się przetworzyć ;-)

Dziś dwa naszyjniki, kolejne z serii "zrób coś z niczego". Do dyspozycji mam dwa stare sweterki - szary, który jest cały podziurawiony na plecach i lila róż, z plamą, której niczym nie da się sprać.
Jak przetworzyć swetry na naszyjniki? (DIY)
Sweterki tniemy na paski, które rozciągamy do granic ich możliwości, aby się skręciły. związujemy na dwóch końcach, z dwóch pasków robimy sznureczki do zawiązania i... to chyba koniec. Skalska dodaje swoje kwiatki, do szarego planuje doszyć perły, ale wyobraźnia w tym temacie może szaleć.


Enjoy!

12 komentarzy:

 1. po raz kolejny inspirujesz;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jedno z najbardziej twórczych miejsc w Sieci, zagląda się do Ciebie z czystą przyjemnością!

  OdpowiedzUsuń
 3. przepiękne! maly naklad, a jaki efekt, już tnę starocie;)

  OdpowiedzUsuń
 4. świetny pomysł! Oryginalne ;))

  OdpowiedzUsuń
 5. słyszałam o tej metodzie, muszę wypróbować

  http://loopok.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. robiłam taki również naszyjnik w kolorach biel-czerń ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. ciekawy pomysł bardzo oryginalny:)

  OdpowiedzUsuń